Hargita megyei felnőtt bajnokság 13/14

Megyei bajnokság 2013-2014 - 6 forduló

A labdarúgó román 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégi fordulójában hat gólt lõtt a listavezető Csíkszereda a szentegyháziaknak, a Gyergyószentmiklósi Jövő csapata pedig Szépvízen szenvedett vereséget.

Második helyen maradt a Székelyudvarhelyi FC, amely Homoródalmáson győzött, a maroshévízi együttes pedig Parajdról hozta el a három pontot, és ezzel feljött a harmadik helyre. A 6. bajnoki forduló eredményei:
FK Csíkszereda – Szentegyházi Vasas 6–1 (2–1). Gólszerzők: Paul Homos (6. és 15.), Ilyés Róbert (53.), Gliga Krisztián (60.), Török Artúr (66.) és Bajkó Barna (77.), illetve Mihály István (38.).
Homoródalmási Homoród – Székelyudvarhelyi FC 2–4 (1–4). Gólszerzők: Kolozsi László (23.), Savin Márton (53.), illetve Péter Mózes (8., 31.), Péter Levente (20., 42.).
Csíkkarcfalvi Hargita – Székelykeresztúri Egyesülés 2–1 (2–1). Gólszerzők: Ovidiu Grama (7.) Eugen Vita (40.), illetve Török Szilárd (17.).
Parajdi SE – Maroshévízi Tudomány 0–3 (0–1). Gólszerzők: Alex Roca (8.), Nagy Miklós (71.), Raul Mera (90.).
Szépvízi Mû – Gyergyószentmiklósi Jövő 2–0 (1–0). Gólszerzők: Szabó Attila (35.) és György Ottó (90.).

Megyei bajnokság 2013-2014 - 4 forduló

Idegenben nyert a Jövő
A román labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportja 4. fordulójának mind az öt lejátszott mérkőzésén vendégsiker született.
Ebben a fordulóban eddig egyetlen pontot sem szereztek a hazai csapatok. Íme, az eredmények.
Homoródalmási Homoród – Szentegyházi Vasas 1–5 (1–2). Gólszerzők: Deák László (44. perc), illetve Kicsid Zoltán (28., 30. és 47.), Szőcs Róbert (59.) és Knobloch Zoltán (79.).
Szépvízi Mû – Székelykeresztúri Egyesülés 0–3 (0–1). Gólszerzők: Varga Lehel (22.), Vékás Barna (82.) és Major Attila (76.). A hazai csapatból Mirel Drian a második félidőben kihagyott egy 11-est.
Parajd SE – Székelyudvarhelyi FC 1–2 (0–1). Gólszerzők: Asztalos Ferenc (73.), illetve Péter Mózes (6.) és Simon Arnold (65.).
Csíkkarcfalvi Hargita – FK Csíkszereda 0–3 (0–0). Gólszerzők: Paul Homos (51.), Tankó Levente (58.) és Gliga Krisztián (78.).
Székelyudvarhelyi Roseal – Gyergyószentmiklósi Jövő 0–4 (0–0). Gólszerzők: Alin Covrig (65. és 81.), Bakos Csaba (49.) és Marius Botos (88.).
A Gyergyószentmiklósi Jövő a következő összeállításban játszott: Scurtu Adrian – Cioatã Flavius, Kosztándi Mihály, Tepes Sebastian, Muscã Ionut – Kurkó József, Covrig Alin, Dunca Daniel, Nagy Csongor – ('81 Dobri Cãtãlin), Botos Marius, Bakos Csaba ('70 Varga Előd).

Megyei bajnokság 2013-2014 -3 forduló

Hazai vereség Parajd ellen
Három forduló után két csapat maradt százszázalékos a román labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában: a tavalyi bajnok FK Csíkszereda és az újraalakult Székelyudvarhelyi FC. Meglepetésnek számít a gyergyói együttes hazai veresége. Íme, az eredmények:
FK Csíkszereda – Szépvízi Mû 7–0 (5–0). Gólszerzők: Ilyés Róbert (36., 61. és 75. perc), Tóth Tibor (16.), Paul Homos (56.) és Szőcs László (72.).
Székelyudvarhelyi FC – Maroshévízi Tudomány 4–2 (4–2). Gólszerzők: Gergely Tibor (16. és 31., az elsőt büntetõbõl), Simon Arnold (29.) és Bálint Róbert (45.), illetve Újlaki Alex (6.) és Dan Roca (27.).
Szentegyházi Vasas – Székelyudvarhelyi Roseal 2–2 (1–1). Gólszerzők: Knobloch Zoltán (17. és 56.), illetve Alin Doltea (43. és 49.).
Székelykeresztúri Egyesülés – Homoródalmási Homoród 5–0 (2–0). Gólszerzők: Vékás Barna (23. és 25.), Kovács Ákos (54.), Bilibók Zoltán (62.) és Csifó István (87.).
Gyimesfelsőloki SE – Csíkkarcfalvi Hargita 1–2 (1–2). Gólszerzők: Csillag György (21.), illetve Both Tamás (4. és 16.).
Gyergyószentmiklósi Jövő – Parajd SE 0–2 (0–0). Gólszerzők: Kénesi Ferenc (70.) és Asztalos Ferenc (73., büntetõbõl). A hazai csapatból Alin Covrig a 30. percben kihagyott egy 11-est.

A Gyergyószentmiklósi Jövõ csapata az alábbi összeállításban lépett pályára: Scurtu Adrian – Dunca, Kosztándi, Muscã Ionut, Cioatã Flavius – Cioloboc ('70 Varga Elõd), Kurkó József, Nagy Csongor ('80 Pandelea Daniel), Covrig Alin – Dobri Cãtãlin ('60 Bakos Csaba), Botos Marius.

Megyei bajnokság 2013-2014 -2 forduló

A román labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 2. fordulójának mérkőzéseit rendezték az elmúlt hét végén. Íme, az eredmények.
Gyimesfelsőloki SE – Székelyudvarhelyi FC 1–2 (1–2). Gólszerzők: Tankó János (40. perc), illetve Ferenczi Szabolcs (27.) és Bodor Lóránt (38.).
Parajd SE – Szentegyházi Vasas 2–1 (0–0). Gólszerzők: Takács Levente (46.) és Asztalos Ferenc (90.), illetve Knobloch Zoltán (60.).
Homoródalmási Homoród – FK Csíkszereda 0–4 (0–2). Gólszerzők: Kovács István (42. és 63.), Ilyés Róbert (23.) és Gliga Krisztián (77.).
Maroshévízi Tudomány – Gyergyószentmiklósi Jövő 1–0 (1–0). Gólszerző: Ciprian Bliort (40.).

1. forduló

Elkezdődött a bajnoki idény
Első bajnoki mérkőzését játszotta vasárnap, augusztus 25-én a Gyergyószentmiklósi Jövő labdarúgócsapata, a Hargita megyei 4. liga 2013/2014-es kiírásában. Covrig Alin együttese Gyimesfelsőlok csapatát fogadta hazai pályán. A gyergyóiak a kezdeti, mérkőzés eleji nehézségek után, végül magabiztosan nyerték meg a meccset.
Az első félóra nem sok érdekes eseményt hozott, hisz a csapatok meglehetősen álmatagon kezdték a találkozót. A passzok ritkán találták meg a címzetteket, a lövések pedig hiányoztak. Ez jellemezte a találkozó korai részét. A látottak alapján reálisnak tűnt a félidei 0–0-s eredmény, az első 45 perc alatt, sajnos, nem sok helyzetet láthattak a nézők, így a második felvonásra maradt a bajnoki pontok sorsának eldöntése.
Mind a hazaiak, mind pedig a gyimesiek elszántabban jöttek ki a második félidőre, elkezdtek sorban kialakulni a helyzetek. A mérkőzés ezen szakaszában Covrig és Botos is nagy lehetőségeket hagyott ki. A vendégcsapat kapusa végig jól védett, elsősorban neki volt köszönhető, hogy nem húztak el azonnal a hazaiak.